:: Hlavní stránka :: Ukázky :: Recenze :: Vydavatelský plán :: Videa :: O autorovi ::

Templarius Bohemicus

Autor literatury faktu a historik píšící pod pseudonymem Templarius Bohemicus, člen Klubu pro českou heraldiku a genealogii a Astrologické společnosti ČR, autor několika historických pojednání z regionálních dějin a vlastivědy. Dosud publikoval v odborném tisku, regionálních vydáních, příp. ve speciální reprezentační neprodejné publikaci.

Autor knih Templáři v zemích českých králů (1. díl Čechy, Chebsko; 2. díl Morava, Slezsko, Lužice a Rakousy; MH Beroun a Machart Beroun, 2009, 2010), Templáři v pověstech a legendách (Nakladatelství Bor Liberec, 2013), Praha templářská a Řehole spolubojovníků Templu (Machart Beroun, 2014), Tajemství pokladu templářů (Machart Beroun, 2021); autor prvního úplného překladu templářské řehole z latiny do češtiny (Heraldika a genealogie č. 3 – 4/2009; též v knize Praha templářská…).


Středoškolský profesor v. v., vyučoval ekonomiku, dějepis, latinský jazyk aj. Na historických slavnostech vystupuje jako návštěvník ze 13. století, templářský mnich, Petr S. Berka z Dubé (1223 – 1303).

E-mail: templarius@centrum.cz